Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Informacja o przerwach w dostawie energii elektrycznej

Data dodania: 2018-08-14
PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej. 20-08-2018, w godz. 8-14: Sokolany (od 48 do 52) i Sierbowce (kolonia nr 16). 23-0... więcej »
 
 

Puchar Polski Jachtów Kabinowych “Augustów Cup...

Data dodania: 2018-08-13
Piąta edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej – regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych za nami. Impreza została zorganizowana przez augustowski oddział PTTK. W regatach wzięło udzi... więcej »
 
 

Sokółka. Ruszają prace nad zalewem i w dawnej...

Data dodania: 2018-08-12
W piątek 10 sierpnia doszło do podpisania przez burmistrz Ewę Kulikowską umów pomiędzy gminą Sokółka, a wykonawcami dwóch inwestycji. Dzięki temu zostanie zrewitalizowan... więcej »
 
 

Podlaskie absurdy. Oto dziwne, absurdalne i...

Data dodania: 2018-08-12
Oto najbardziej absurdalne, dziwne i niewytłumaczalne sytuacje, które wydarzyły się w województwie podlaskim w ostatnich latach. więcej »
 
 

Pasażerowie się denerwują, bo zniszczony kilka...

Data dodania: 2018-08-12
Przystanek na Osiedlu Zielonym w Sokółce został zniszczony miesiąc temu. Problem zauważył pan Józef z Sokółki, który zwrócił się do gminy z prośbą... więcej »
 
 

Uczestnicy Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego w...

Data dodania: 2018-08-12
11 sierpnia, w sobotę wieczorem, w Sokółce słychać było ryk silników. Do miasta przyjechali uczestnicy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Spędzą tutaj sw&oa... więcej »
 
 

Gdzie na grzyby? Okolice Białegostoku i Podlaskie....

Data dodania: 2018-08-11
Gdzie na grzyby? Kiedy wybrać się na grzyby? Sezon grzybobrania rozpoczyna się już wiosną. Jego szczyt przypada na wrzesień. Czy są już grzyby w okolicach Białegostoku? Gdzie je zbiera&... więcej »
 
 

30 największych atrakcji dla dzieci w regionie

Data dodania: 2018-08-11
Gdzie wybrać się z dzieckiem? Mamy dziesiątki propozycji! Nasz region obfituje w ciekawe miejsca, które można odwiedzić z dzieckiem i sprawić mu mnóstwo radości! Trampoliny, ciekawe... więcej »
 
 

Pracowity dzień strażaków. Najpierw gasili pożar...

Data dodania: 2018-08-10
Strażacy mieli pełne ręce roboty. W Łaźnisku paliła się ściółka lasu, w Sokolanach ogień trawił łąkę. W tym drugim przypadku było niebezpiecznie, bo... więcej »
 
 

Młody mężczyzna najprawdopodobniej się...

Data dodania: 2018-08-10
Do tragicznego zdarzenia miało dojść w czwartek 9 sierpnia. Najprawdopodobniej młody mężczyzna się powiesił w opuszczonym budynku. Z naszych informacji wynika, że nie mieszkał w Kr... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 803
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokólski

  Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

  Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola