Od lipca ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 300 plus z programu "Dobry start". Pierwsze wypłaty przeznaczone na wyprawkę szkolną trafią na konta rodziców 18 lipca.
- Już drugi rok z rzędu ZUS przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Szacuje się, że z dofinansowania wspierającego uczniów w zakupie niezbędnego wyposażenia do szkoły skorzysta obecnie ponad 4,4 mln dzieci. Wnioski o świadczenie dobry start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.
Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być wysyłane wyłącznie elektronicznie trzema kanałami, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.
Aktualnie do osób ubiegających się o „300 plus” zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały zamieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu wsparcia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.
- Pierwszych kilkaset tysięcy świadczeń zostało już przyznanych. Wypłata środków nastąpi 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia- dodaje rzeczniczka.
W przypadku, gdy sprawa będzie wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klienta, zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które będzie umieszczone na jego indywidualnym profilu na portalu PUE ZUS. - Rodzic czy opiekun nie musi zaglądać na profil, by sprawdzić, czy taka informacja znalazła się na jego koncie. Zostanie o tym poinformowany sms-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku – wyjaśnia Katarzyna Krupicka.
Wnioski o świadczenie dobry start, które zostaną złożone do 31 sierpnia, ZUS musi rozpatrzeć do 30 września 2022 roku.
Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676. Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola