Belka
Niedziela, 22 Grudnia 2024   imieniny: Franciszka, Bożena, Zenon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Aplikacje dla uczniów i rodziców, bez których nie można się obejść

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2017-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Aplikacje dla uczniów i rodziców, bez których nie można się obejść

Za pomocą telefonu komórkowego możemy załatwić coraz więcej spraw – opłacić rachunki, kupić książkę czy sterować temperaturą w mieszkaniu. Smartfony oferują również mnóstwo udogodnień, które usprawniają codzienne obowiązki rodziców i dzieci. Które z nich warto wybrać?

Kiedyś aplikacje multimedialne nie były rozbudowane i tym samym nie dostarczały zbyt wielu możliwości. Większość telefonów miała kalkulator, notatnik, czasem gry jak np. kultowa gra w węża. Na więcej nie pozwalały możliwości techniczne komórek. Dzisiaj ciężko nadążyć za rozwiązaniami technologicznymi, których wciąż dostarczają nam producenci i programiści. Kilka z nich zdecydowanie wyróżnia się na ich tle i pozwala usprawnić życie oraz zorganizować czas rodziców i dzieci. Oto przegląd tych, o których warto wiedzieć.

Wirtualny dzienniczek ucznia

Dzienniczki ucznia w wersji papierowej powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym narzędziom. Nie musimy pędzić na szkolną wywiadówkę tylko po to,

aby zapoznać się z ocenami naszej pociechy i ewentualnymi uwagami nauczyciela. Teraz, dzięki aplikacji udostępnianej przez szkołę, możemy sprawnie monitorować postępy dziecka na bieżąco, a na wywiadówkę przychodzić przygotowani do rozmowy. Elektroniczny dziennik Librus pozwala nam sprawdzić oceny i frekwencję naszej pociechy. Mamy też wgląd do planu lekcji, listy zadań domowych, a nawet możemy sprawdzić, jaki szczęśliwy numerek będzie obowiązywał jutro w szkole. Jak możemy wykorzystać te informacje? Np. w celu sprawniejszego planowania dnia ucznia. Jeżeli zauważymy, że na jutro ma mniej zadane, to zastanówmy się, jak spędzić ten czas razem. System wysyła też powiadomienia mobilne, informujące, m.in. o osiągnięciach naszego dziecka. Aplikacja mobilna Librus Synergia jest dostępna na systemy iOS i Android.

Bezpieczna rodzina

Oprócz śledzenia postępów dziecka w nauce, za pomocą kolejnej aplikacji, możemy zadbać o jego bezpieczeństwo. W ramach usługi „Bezpieczna rodzina” możemy skorzystać z jednej z trzech opcji: „Bezpieczne dziecko”, „Gdzie jest auto?” i „Bezpieczny dom”. Aby sprawdzać lokalizację naszego dziecka powinniśmy zainstalować aplikację i wyrazić zgodę do lokalizowania na telefonie pociechy. Zgodę wyrażamy tylko raz, później w trakcie użytkowania serwisu osoba lokalizowana nie wie, że ją sprawdzamy. Aplikacja pozwala też na ustalenie odległości od szkoły czy domu, a w razie sytuacji awaryjnej, zagrożenia, możemy wysłać wiadomość alarmową. Oprócz aplikacji możemy skorzystać z smsa lub strony WWW, które również udzielą nam informacji na temat miejsca, w którym aktualnie znajduje się dziecko.

Nauka i zabawa

Jak zapewnić dziecku ciekawą aktywność i jednocześnie monitorować jego postępy w nauce? Najlepiej skorzystać z aplikacji, która uczy przez zabawę. Taka właśnie jest Squla PL. Na platformie znajdziemy ponad 50.000 zadań, dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Do dyspozycji mamy kompletny program przedmiotów szkolnych, między innymi matematyki, języka polskiego ale także języków obcych. Wszystkie quizy są zgodne z obowiązującą podstawą programową MEN, są kolorowe i wyróżniają się ciekawą grafiką. Dzięki temu dzieci lepiej się angażują, szybciej zapamiętują i przy okazji świetnie się bawią. Dodatkowo za każdą poprawną odpowiedź użytkownicy otrzymują punkty, które mogą wymienić na nagrody – bilety do kina, bony zniżkowe i wiele innych. Uczniowie mogą grać samodzielnie, z rówieśnikami lub z nami. Rodzice za pomocą telefonu mają możliwość sprawdzania wyników dzieci i dzięki temu zadecydować, które quizy warto powtórzyć lub na jaki przedmiot położyć szczególny nacisk. Aplikację można pobrać ze sklepu Play na Android i z Appstore dla urządzeń IOS.

Na uwagę zasługuje fakt, że w nowoczesny sposób możemy zapłacić za dostęp do platformy! Posiadając abonament telefoniczny wystarczy na stronie wybrać opcję; „Płacę przez telefon” zamiast np. tradycyjnego przelewu bankowego. Kwota zostanie od razu doliczona do naszego rachunku telefonicznego bez zbędnych utrudnień.

Domowa biblioteka

Kupowanie książek nigdy nie było prostsze. Serwis Audioteka to tysiące tytułów, które możemy kupić za pomocą jednego kliknięcia, nie wychodząc z domu. Znajdziemy tam coś dla siebie, a także szkolne lektury i literaturę kierowaną do dzieci i młodzieży. Audiobooki to alternatywa dla tych, którzy nie lubią czytać, ale za to z chęcią słuchają. Książki czytane są przez najlepszych polskich lektorów. W serwisie znajdziemy setki premier, możemy także zakupić karnety, czyli plany subskrypcyjne. W każdym momencie możemy wznowić słuchanie wracając do fragmentu, na którym się zatrzymaliśmy, możemy dodawać zakładki i swobodnie korzystać ze spisu treści.  Aplikacja zapewni rozrywkę zarówno starszym jak i młodszym domownikom. Szczególnie polecane na długie jesienno-zimowe wieczory.

Jak widać nowoczesne aplikacje to nie tylko sposób na rozrywkę. Musimy tylko wiedzieć jak mądrze ich używać i które z nich mogą najwięcej ofiarować naszemu dziecku. Umiejętnie wykorzystywane smartfony pozwalają rozwijać jego zainteresowania, wiedzę o świecie oraz utrwalać wiadomości. To prawdziwa skarbnica wiedzy w zasięgu ręki. Wystarczy tylko właściwie pokierować naszymi pociechami, aby zaczęły traktować swoje telefony nie tylko jako komunikatory, ale też źródło wartościowych informacji.

Squla, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Squla
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    sokólski

    Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

    Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

    Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola