Belka
Wtorek, 24 Grudnia 2024   imieniny: Adam i Ewa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konkurs poetycki "Niepodległa"

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
15 listopada 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się powiatowy konkurs poetycki pod hasłem „Niepodległa”, przeznaczony dla uczniów szkół średnich powiatu sokólskiego. Celem konkursu była popularyzacja wierszy patriotycznych wśród młodzieży, kształtowanie wrażliwości na sprawy narodowe, budzenie postawy patriotycznej młodych pokoleń, promocja czytelnictwa, w szczególności poezji, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, prezentacja zdolności recytatorskich […] ZOBACZ WIĘCEJ Artykuł Konkurs poetycki „Niepodległa” pochodzi z serwisu SOKÓŁKA - Gmina Sokółka.

Pełna treść wiadomości na: sokolka.pl/?p=61463
sokolka.pl, Źródło artykułu: sokolka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    sokólski

    Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

    Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

    Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola