Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2019   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KROSS buduje nowatorską linię produkcyjną ram rowerowych z karbonu

Data publikacji: 2017-09-04, Data modyfikacji: 2017-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
KROSS buduje nowatorską linię produkcyjną ram rowerowych z karbonu

Największy producent rowerów w Polsce otrzymał unijne dofinansowanie, które ma służyć opracowaniu i testowaniu ram z włókien węglowych. Unikatowa linia w Przasnyszu już powstaje, a fabryk dysponujących tak zaawansowanym sprzętem można naliczyć tylko kilka w Europie.

To spore wyróżnienie. KROSS realizuje projekt pod tytułem „Opracowanie innowacyjnej pilotażowej linii do produkcji kompozytowych ram rowerowych na bazie włókna węglowego”, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 1 845 373,93 zł, zaś wartość całego projektu to 4 646 075,50 zł. W efekcie powstaną ramy o wyraźnie lepszej jakości. Celem firmy jest przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań przemysłowych, tak aby stworzyć własną technologię produkcji. Ten producent stanie się więc chlubnym wyjątkiem europejskiej marki, tworzącej karbonowe ramy u siebie.

Jako lider polskiego rynku rowerowego i znaczący gracz eksportowy w Europie ta marka doskonale rozumie, jak ważne jest włókno węglowe w produkcji dwóch kółek. Zapewnia on wyjątkową lekkość i wytrzymałość ramy oraz widelca.

Nowa pilotażowa linia zastąpi jeden z dotychczas używanych magazynów i ma służyć testowaniu ram karbonowych pod względem sposobu produkcji oraz wytrzymałości używanych materiałów. Inicjatywa ma charakter badawczy, natomiast zaprojektowane i zbudowane w ten sposób rowery docelowo trafią do sprzedaży. Tak zaawansowaną linię produkcyjną ma zaledwie kilka fabryk w Europie i bez wątpienia decyzja KROSS żeby ją rozwijać, będzie miała spore znaczenie na zagranicznym rynku rowerowym. Umożliwi to w przyszłości zwiększenie eksportu do Czech, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Po zakończeniu projektu, korzystając z wyników badań, KROSS zamierza budować w swojej fabryce w Przasnyszu karbonowe ramy rowerowe i oparte na nich rowery - na każdym etapie procesu produkcyjnego. Będą potem używane jako baza dla doskonale znanych na polskim podwórku modeli górskich z serii Level i nowych modeli z pełnym zawieszeniem.

KROSS, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sokólski

  Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

  Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola