Niedziela, 19 Lutego 2017   imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
sokólski

Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

Wiadomości
 
 

Śmierdzący problem kurników znów na tapecie
Data dodania: 2017-02-14

Samorządowe Kolegium Oodwoławcze uchyliło decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Procedury już zostały uruchomione, ponownie rozpatrujemy sprawę dotyczącą ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia polegającego na budowie kurników - mówi Jolanta Gudalewska, burmistrz Krynek. więcej »
 
 

Kuźnica, Bobrowniki. Papierosy bez akcyzy ukruli w...
Data dodania: 2017-02-14

Papierosy bez akcyzy znaleźli celnicy w Bobrownikach i Kuźnicy. Kierowcy tirów dla przemytu ryzykowali życie. więcej »
 
 

Dodatkowy nabór wniosków na stypendia „Sokół”
Data dodania: 2017-02-14

Zarząd Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” ogłasza dodatkowy nabór wniosków na stypendia „Sokół” The Pucilowski Foundation, na II semestr roku akademickiego 2016/2017, dla studentów zamieszkałych na terenie miasta i gminy Sokółka. Z programu mogą skorzystać studenci zarówno pierwszego roku studiów jak i lat następnych, prowadzonych w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na uczelniach akredytowanych według obowiązujących praw. […] ZOBACZ WIĘCEJ Post Dodatkowy nabór wniosków na stypendia „Sokół” pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Morsy na Dzikim Zachodzie
Data dodania: 2017-02-13

Już po raz piąty nad sokólskim zalewem spotkały się morsy z różnych zakątków Polski. W niedzielę 12 lutego 2017 roku amatorzy zimowych kąpieli w przeręblu przyjechali do Sokółki, aby wziąć udział w Tłustej Niedzieli z Morsami i Pączkami. W tym roku hasłem przewodnim imprezy był „Zakochany Dziki Zachód”. Na V Tłustą Niedzielę z Morsami i […] ZOBACZ WIĘCEJ Post Morsy na Dzikim Zachodzie pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Zaproszenie na spotkanie ph. „Zakochany nastolatek”
Data dodania: 2017-02-13

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie warsztatowe ph. „Zakochany nastolatek” z pedagogiem Arturem Brzezińskim konsultantem Centrum Edukacji Nauczycieli. Początek spotkania o godz. 15:30, we wtorek 14 lutego 2017 r. w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21. Będzie okazja porozmawiać m.in. o: pierwszych miłościach nastolatków, nieodwzajemnionych uczuciach, rozczarowaniach miłosnych, jak reagować na nastoletnie miłości naszych dzieci. (KB) Post Zaproszenie na spotkanie ph. „Zakochany nastolatek” pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Jubileusz Fundacji
Data dodania: 2017-02-13

– Gratuluję wszystkim, dzięki zaangażowaniu których możemy dzisiaj świętować ten jubileusz – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk do uczestników uroczystej gali, jaką zorganizowano z okazji 25-lecia Fundacji Fundusz Pomocy Społecznej i Sokólski Fundusz Lokalny. Uroczystość odbyła się w sobotę 11 lutego w miejscowym kinie „Sokół”. Zebranych powitała Prezes Zarządu Fundacji SFL Maria Talarczyk. 25-letnią […] ZOBACZ WIĘCEJ Post Jubileusz Fundacji pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

To była pierwsza wielka wywózka
Data dodania: 2017-02-13

Przedstawiciele władz Sokółki, Straż Miejska oraz młodzież z Koła Miłośników Historii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z nauczycielką Moniką Klim spotkali się w piątek 10 lutego pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru, aby przypomnieć tragiczną rocznicę sprzed 77 lat. – Chcemy oddać cześć mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których w lutym 1940 roku dotknęła wywózka na Sybir. […] ZOBACZ WIĘCEJ Post To była pierwsza wielka wywózka pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Pełen sukcesów maraton sokólskich narciarzy
Data dodania: 2017-02-13

Miniony tydzień był dla naszych narciarek bardzo pracowity i emocjonujący. Dziewczyny startowały w czwartek, 9 lutego 2017 r. w Siedlcach w IV edycji „Biegu Na Igrzysk” a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. W sobotę 10-cio osobowa ekipa narciarek zameldowała się na terenie WOSIR w Szelmencie aby wziąć udział w “Międzynarodowym Biegu o Puchar […] ZOBACZ WIĘCEJ Post Pełen sukcesów maraton sokólskich narciarzy pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Konkurs plastyczno – literacki pt. „Żołnierze...
Data dodania: 2017-02-13

Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Patriotycznych w Warszawie organizuje konkurs plastyczno – literacki pt. „Żołnierze wyklęci”. Konkurs trwa od 06 lutego 2017 r. do 16 lutego 2017 r. Organizator konkursu przewiduje nagrody w postaci wyjazdu na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Warszawa 25 lutego 2017 r.). Rozstrzygnięcie konkursu 17 lutego 2017 […] ZOBACZ WIĘCEJ Post Konkurs plastyczno – literacki pt. „Żołnierze wyklęci” pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Strażackie podsumowanie roku 2016. Średnio co 2,5...
Data dodania: 2017-02-13

W sumie w wypadkach i pożarach w 2016 roku zginęły 142 osoby. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 556
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola