Sobota, 21 Stycznia 2017   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
sokólski

Powiat sokólski - powiat w województwie podlaskim z siedzibą w Sokółce. Należą do niego gminy miejsko-wiejskie: Dąbrowa Białostocka, Krynki, Sokółka, Suchowola; gminy wiejskie: Janów, Korycin, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo. Powiat został reaktywowany wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku.

Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 19 i 8, a także wojewódzkie 670, 671, 672, 673, 674, 676.

Gdy już dojedziemy na miejsce, zachwycimy się tutejszą przyrodą. Jest ona w dużej mierze zachowana w stanie naturalnym. Na ziemiach powiatu sokólskiego Biebrza łączy dorzecze Niemna poprzez Kanał Augustowski z Wisłą. Fauna w tym miejscu jest unikatowa w skali Polski. Oprócz odwiedzania licznych rezerwatów doskonałym pomysłem będzie wybranie się na szlak Rękodzieła Ludowego. Podtrzymywane są tu tradycje tkackie i rzeźbiarskie, szczególnie w zakresie sakralnym.   

Wiadomości
 
 

Zaproszenie do wypełnienia ankiety
Data dodania: 2015-01-15

W związku z przygotowaniami Stowarzyszenia LGD „Szlak Tatarski” do opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, obejmującej swym zasięgiem gminy: Kuźnica, Krynki, Sidra, Sokółka i Szudziałowo, prosimy o wypełnienie przygotowanej anonimowej ankiety. Przekazane przez Państwa informacje pozwolą wytyczyć kierunki działań, które będą służyć rozwojowi gmin oraz przyczynią się do poprawy jakości życia ich mieszkańców. […] Post Zaproszenie do wypełnienia ankiety pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Równać Szanse 2015
Data dodania: 2015-01-15

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza „Ogólnopolski Konkurs Grantowy” w ramach Programu „Równać Szanse 2015″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane […] Post Równać Szanse 2015 pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Data dodania: 2015-01-14

Od dnia 1 stycznia 2015 r. rozpoczęło swoją działalność Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP). Celem SCOP jest m. in. wspieranie organizacji pozarządowych poprzez stwarzanie warunków do aktywnej działalności, podnoszenia profesjonalizmu tych organizacji, działania edukacyjne i poradnictwo. W ramach uczestniczenia gminy Sokółka w projekcie „Od partnerstwa do kooperacji” zostały opracowane standardy działania Sokólskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, […] Post Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Nakręcili film i zdobyli nagrodę
Data dodania: 2015-01-13

Uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce wystartowali w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Licealiści zdobyli drugą nagrodę. Ich sukces doceniła również Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. We wtorek 13 stycznia czterech uczniów sokólskiego Zespołu Szkół zostało zaproszonych do Urzędu Miejskiego po odbiór nagród rzeczowych ufundowanych przez Burmistrza Sokółki. Byli to: Michał Sujeta, Michał Romaniuk, Paweł Pietrych […] Post Nakręcili film i zdobyli nagrodę pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Spotkanie z sołtysami
Data dodania: 2015-01-13

12 stycznia Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępcy Burmistrza Adam Kowalczuk i Antoni Stafanowicz spotkali się z sołtysami. W trakcie spotkania omówiono sprawy bieżące. Przypomniano również o zbliżających się wyborach sołtysów. Poruszono także temat sokólskiej targowicy. Sołtysi chcieli wiedzieć, czy planowane jest urządzenie nowego targowiska. – Na ten cel można było uzyskać dofinansowanie ze środków […] Post Spotkanie z sołtysami pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Udany start Omegi w Ciechanowie
Data dodania: 2015-01-12

10 stycznia 2015 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w Zawodach pływackich o puchar Dyrektora MOSIR w Ciechanowie, pod patronatem Mistrza Australii Michała Zawadki. 308 zawodników z 32 Klubów sportowych przystąpiło do rywalizacji, w tym 8 drużyn z Warszawy, kluby z Konina, Elbląga, Krakowa, Lublina, Pisza, Włocławka, Łodzi, Białegostoku i innych miast Polski. Zawody […] Post Udany start Omegi w Ciechanowie pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Spotkanie informacyjne w Urzędzie Skarbowym
Data dodania: 2015-01-12

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce zaprasza wszystkich zainteresowanych (w szczególności płatników zobowiązanych od 1 stycznia 2015 roku do elektronicznego przesyłania informacji i deklaracji) na spotkanie informacyjne dotyczące przesyłania drogą elektroniczną deklaracji. Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2015 roku (czwartek), godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Sokółce, ul. Białostocka 47 (sala konferencyjna, I piętro, pokój […] Post Spotkanie informacyjne w Urzędzie Skarbowym pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Na urodzinach u Pani Jadwigi
Data dodania: 2015-01-12

Dane było Pani przeżyć sto lat naszej polskiej historii, doświadczyć trudów z nią związanych. To skarbnica doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Życzę Pani dobrego zdrowia, pogody ducha, błogosławieństwa Bożego na kolejne lata przeżywane w życzliwości i miłości – z tymi słowami zwróciła się Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska […] Post Na urodzinach u Pani Jadwigi pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Bezpłatne porady prawne
Data dodania: 2015-01-09

W dniach 12 i 27 stycznia 2015 r. w godzinach 16-19 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce przy ul. Wojska Polskiego 7, będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad prawnych. Zainteresowanych zapraszamy. Post Bezpłatne porady prawne pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 
 

Stawki podatków i opłat lokalnych w 2015 r.
Data dodania: 2015-01-09

Zapraszamy do zapoznania się ze stawkami podatków i opłat lokalnych obowiązującymi w roku 2015 na terenie Gminy Sokółka. Stawka podatku rolnego obowiązująca w 2015 r. wynosi 153,425 zł z ha przeliczeniowego (obliczona na podstawie komunikatu Prezesa GUS z 20.10.2014 r.). Stawka podatku leśnego obowiązująca w 2015 r. wynosi wynosi 41,547 zł z ha (obliczona na podstawie […] Post Stawki podatków i opłat lokalnych w 2015 r. pojawił się poraz pierwszy w SOKÓŁKA - Gmina Sokółka. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 551
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola